Jak zagospodarować duży salon?

Jak zagospodarować duży salon?

9 kwietnia 2015

Zagospodarowanie dużej przestrzeni w domu może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mowa o salonie. Z reguły jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasy i przyjmujemy gości, dlatego musi być on miejscem reprezentatywnym. Puste przestrzenie odstraszają i sprawiają, że pokój wydaje się być mało przytulny. W dużych pomieszczeniach często rozchodzi się również echo. Najprostszym sposobem zajęcia dużego salonu będzie wybór odpowiednich mebli. Nie możemy jednak postawić w nim wszystkiego naraz, gdyż nie będzie to dobrze wyglądać. Podstawową jest oczywiście wygodny zestaw wypoczynkowy. Większość z nas w salonie umieszcza także telewizor. Tego rodzaju zabiegi mogą jednak nie wystarczyć. Co zatem należy zrobić? Rozwiązaniem może być wybór odpowiedniej meblościanki, która znowu powraca w modnie zaaranżowanych wnętrzach.

Meblościanki powracają z hukiem

Już jakiś czas temu zrezygnowano z zakupu meblościanek, jako rozwiązania niepotrzebnego, które często wymaga wiercenia dziur w ścianach. Teraz jednak meblościanki powracają i decyduje się na nie coraz więcej ludzi, są one bowiem nie tylko praktycznie, ale również świetnie wypełniają dużą przestrzeń. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że w większości salonów jest, że meblościankę możemy komponować wedle własnych upodobań. Jeśli stwierdzimy, że dane szafki, czy regały są nam niepotrzebnie, po prostu ich nie kupujemy. Podstawę stanowi przeważnie szafka pod telewizor oraz mniejszy regał obok. Takie połączenie nie tylko dobrze wygląda, ale świetnie się sprawdza.

meblościanka2

Jeśli nie jesteś skory do częstych porządków, wybierz lepiej szafki z drzwiczkami, które zakryją nieład jaki mają w środku. Odsłonięte półki z bałaganem nie wyglądają dobrze, jednak ładne ustawienie przedmiotów na tle ledowego oświetlenia może prezentować się naprawdę imponująco.

Meblościanki – do wyboru, do koloru

Dawniej meblościanki wykonywane były przede wszystkim z drewna, jednak teraz się to zmieniło. Najpopularniejsze są te wykonane z płyty, przeważnie z faktu, iż ich cena jest stosunkowo niska. Obecnie panuje moda na meble wykonane z połyskiem, które przyciąga uwagę ciekawym i nowoczesnym projektem.

Dużą zmianę stanowi także kolorystyka meblościanek. Teraz wszystko jest zależne od twoich upodobań, jeśli marzy Ci się ciekawy akcent kolorystyczny w salonie wybrać możesz odważniejsze barwy niż utartą czerń lub biel. Pamiętaj jednak aby ciemniejsze meble stawiać zawsze na tle jaśniejszej ściany, przez co uzyskasz lepszy efekt. Ciemne meble na ciemnej ścianie mogą ginąć i wtapiać się w tło i staną się prawie niezauważalne. Nie bez znaczenia będzie również kolor podłogi, który powinien ładnie współgrać z wybranymi przez nas meblami do salonu.

Powrót meblościanek to prawdziwa rewolucja w aranżacji wnętrz, dlatego nie musisz już ich uparcie unikać, zwłaszcza w przypadku gdy posiadasz duży salon, a kompletnie nie masz pomysłu jak go zaaranżować. Takie rozwiązanie sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu i nada mu ciekawego charakteru. Nowoczesne meblościanki posiadają wiele ubarwień, choćby w postaci dodatkowych świateł, które pięknie je podkreślą, zwłaszcza wieczorową porą.