Jakie wybrać meble do przedpokoju?

Jakie wybrać meble do przedpokoju?

17 kwietnia 2015

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie zauważają nasi goście, po przekroczeniu progu mieszkania. Przetrzymujemy tam również wszelkiego rodzaju okrycia wierzchnie, obuwie i tym podobne rzeczy. Warto byłoby sprawić, aby łączył sobie nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. Jak można to osiągnąć? Przede wszystkim dobrze wybrać eleganckie i praktyczne meble, które dobrze wykonają swoje zadanie. Idealna będzie więc większa komoda, w której schowamy różne części naszej garderoby. Jednocześnie odpowiednio dobrana, pomoże nam uniknąć niepotrzebnego bałaganu, który zbytnio rzucał by się od razu w oczy, a miejsce, gdzie witamy oraz żegnamy gości musi być przecież nieskazitelne.

Aranżacja przedpokoju

W przedpokoju nie ma raczej miejsca na rożnego rodzaju ozdoby, dlatego można pomyśleć o zdobionych i ciekawie wykończonych meblach. Dobrze jest zrezygnować z kompletu takich samych mebli i postawić na pełną oryginalność. Błyszcząca komoda świetnie sprawdzi się w zestawieniu z drewnianą półka na buty, z ciekawym ukośnym wysuwaniem. Przedpokój to również bardzo dobre miejsce na dużych rozmiarów lustro. Nie tylko optycznie powiększy nasze pomieszczenie, ale pozwoli nam zerknąć na nasz wygląd tuż przed wyjściem z domu.

Ważny aspekt to także klimatyczne lampy, które nie tylko oświetlą pokój, ale dodatkowo nadadzą specyficznej atmosfery. Najlepiej dobierać ciepłe barwy, jakie dobrze wpływają na samopoczucie. Sama kolorystyka przedpokoju powinna być raczej jasna, bowiem ciemne kolory pomniejszają wnętrza. Jeśli jednak posiadamy przedpokój dużych rozmiarów ciemniejsze odcienie mogą być nawet wskazane.

Jak zagospodarować mały przedpokój?

Przedpokój małych rozmiarów niekoniecznie może nam pozwolić na wybór określonej ilości mebli. Komoda w tym przypadku nie zawsze będzie się sprawdzać. Są jednak pewne triki, które pomogą nam zagospodarować niewielką przestrzeń. Dobrym pomysłem będą zatem meble oraz szafy wnękowe. Pomagają zaoszczędzić dużo miejsca. Dopasować je można do wolnego pokoju, a to głównie ze względu, że można wyprodukować je na wymiar. Sama szafa wnękowa mieści się przeważnie pomiędzy dwoma ścianami pomieszczenia. Nie wymaga ona montowania dodatkowego sufitu, ponieważ stawiana jest na całej wysokości wnętrza. Podłogą takiej szafy mogą być kafelki, wykładzina, a nawet panele podłogowe, czyli wszystko to, co stanowi naturalne podłoże w każdym mieszkaniu.

szafa w przedpokoju

Najmodniejsze szafy posiadają przesuwane drzwi i znacznej wielkości lustro. Funkcjonalna szafa wyposażona jest dodatkowo w znaczną ilość półek oraz szuflad, które pomogą uporządkować ubrania

Wykończenie przedpokoju

Pomysłów na zagospodarowanie przedpokoju może być bardzo wiele i w dużej mierze zależne są od naszych upodobań. To pomieszczenie gdzie witamy naszych gości, dlatego warto zadbać o jego wygląd i dobre wyposażenie. Pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze, a znacznie łatwiej je uzyskać zadbanym i zagospodarowanym przedpokojem. Odpowiednio dobrane meble pomogą nam uzyskać dobry efekt, a pewne triki sprawią, że małe pomieszczenie zmieści o wiele więcej mebli i optycznie zyska na wielkości.