Kuchnia jak z bajki, czyli funkcjonalne meble kuchenne

Kuchnia jak z bajki, czyli funkcjonalne meble kuchenne

13 kwietnia 2015

Funkcjonalna kuchnia to przede wszystkim dobrej jakości, trwałe meble kuchenne, które wykonane są w nowoczesny sposób. Ich zastosowanie sprawia, że łatwiej będzie nam się odnaleźć i usprawnić cały proces przygotowywania posiłków. Obecnie na rynku pojawiają się ciekawe nowinki, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swoim mieszkaniu. Przeważnie dotyczą one szafek oraz szuflad kuchennych, które nabiera nieco innego charakteru. Jeśli zależy Ci na praktyczności Twojej kuchni postaw na meble, które zawsze stają na wysokości zadania. Razem z nami wybierz te, które będą świetnie pasować właśnie do Twojego pomieszczenia.

Meble kuchenne muszą być praktyczne

Wiele kobiet wykonuje znaczną część zadań kuchennych na stojąco, co nie jest przecież dobrym pomysłem. O kręgosłup należy dbać, zwłaszcza na co dzień, zatem przynajmniej niektóre z czynności warto wykonywać na siedząco. Jeżeli nie za bardzo nam to odpowiada, dobrze jest przynajmniej dopasować blat kuchenny bądź stół do naszej wysokości, tak abyśmy nie musiały się notorycznie schylać. Ciągłe przeciążanie szyi w szybkim czasie doprowadzi do bólów kręgów oraz kręgosłupa, co tylko utrudni nam pracę w kuchni.

To samo tyczy się także szafek oraz półek, które zamontowane zbyt wysoko zmuszają nas do stałego przeciążania ramion. Nie jest to również bezpiecznie rozwiązanie, bo naczynie może nam się wyślizgnąć z ręki i spać prosto na nas. Wszelkie szafki muszą zatem zostać zamontowane w taki sposób, aby łatwo można było do nich sięgać. Dobrym rozwiązaniem są w tym wypadku półki z powłoka antypoślizgową, które świetnie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Ustawienie mebli kuchennych

Meble kuchenne powinny zostać ustawione w odpowiedniej kolejności, dzięki czemu łatwiej będzie wykonywać określone czynności. Najbliżej drzwi najlepiej jest ustawić lodówkę, zaś niedaleko niej mniejszy blat. Dzięki temu łatwo nam będzie wykładać produkty z lodówki prosto na blat, bez potrzeby manewrowania po kuchni. Zaraz obok musi znajdować się zlewozmywak, przecież większość produktów przed użyciem koniecznie trzeba umyć. Po jego prawej stronie dobrze jeśli umieścimy większa część blatu, na której będziemy przygotowywać umyte produkty spożywcze. Ostatnia w kolejności będzie więc płyta grzewcza, która służyć ma nam do pieczenia, smażenia, czy gotowani. Jest to przecież końcowy proces obróbki produktów, po którym możemy już swobodnie konsumować.

praktyczna kuchnia

Nie w każdej kuchni da się zastosować takie samo rozwiązanie, głównie ze względu na jej rozmiar, bądź usytuowanie pionu wodno-kanalizacyjnego, jednak zasada zawsze jest podobna, możemy ją tylko odrobinę modyfikować, tak jak będzie nam wygodniej.

Szafki jako jedne z najważniejszych mebli kuchennych

Nowoczesne szafki oraz szuflady kuchenne cały czas zostają udoskonalane. Najlepiej zainwestować w takie, które posiadają cichy oraz automatyczny system domykania, dzięki temu unikniemy poobijanych mebli i niepotrzebnego hałasu. Nie będziemy również obijać się o szuflady, których przez nieuwagę nie zamknęłyśmy. Wybrać możemy również wyspecjalizowane systemy zamykania, które posiadają asymetryczne zawiasy. Otwierając jedne drzwiczki zajrzymy do wnętrza całej obszernej szafki.

Pamiętaj, że kuchnia dostosowana ma być zawsze pod Ciebie, w końcu to Tobie jej układ ma ułatwić codzienne czynności. Nowoczesne meble kuchenne mogą w tym naprawdę wiele pomóc, więc dlaczego z nich nie skorzystać?