Meble do pokoju dziecka

Meble do pokoju dziecka

15 kwietnia 2015

Każdy rodzić marzy o tym aby jego dziecko miało jak najpiękniejszy pokój. Powinien być on jednak nie tylko reprezentatywny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wszystkie meble dziecięce muszą zostać zatem dopasowane do wieku, czy wzrostu dziecka i co najważniejsze, charakteryzować się wysokim bezpieczeństwem. Ostre kanty z pewnością trzeba wyeliminować, szklane przedmioty również nie powinny się w nim znaleźć.

Cały wystrój pokoju dziecięcego dostosowuje się najczęściej do płci, inny pokój spodoba się przecież dziewczynkom, a inny chłopcom. To co je łączy to pastelowe kolory, które wprowadzające radosny i optymistyczny nastrój. W pokoju naszej pociechy znajdować musi się oczywiście sporo zabawek, a także wygodne łóżko. Efektywny i zdrowy sen jest bardzo ważny, zwłaszcza w przypadku dzieci, które stale rosną i się rozwijają. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokoju dziecięcym?

Najważniejsze meble w pokoju dziecięcym

Poza łóżkiem, które jest chyba najważniejszym meblem, w pokoju dziecięcym koniecznie powinno znaleźć się biurko z krzesłem. Musi być ono dopasowane do wzrostu dziecka, tak aby w dowolnej chwilo mogło zasiąść i np. porysować, czy w późniejszym wieku odrobić lekcje. Dla mniejszego dziecka wystarczy niewielkie biurko, którego powierzchnia wystarczy na rozłożenie kolorowanek, czy małych książeczek. W przypadku starszych dzieci, biurko musi posiadać określoną szerokość. Dobrze jeśli stać na nim będzie lampka, wzrok naszego dziecka nie może się przecież przemęczać. Typowe biurko wyposażone jest również w półki oraz szafki. Pomagają bowiem utrzymać porządek i nie dekoncentrować dziecka przy nauce, dodatkowymi i niepotrzebnymi w danej chwili, przedmiotami.

pokój dziecięcy

Dodatkowo w pokoju dziecięcym musi stać odpowiedniej wielkości szafa bądź komoda. Zabawki często sprawiają, że w pokoju robi się bałagan, dlatego dobrze mieć miejsce gdzie można je poukładać. Najlepiej jeśli każdy przedmiot będzie mieć ściśle określone miejsce, dlatego warto zainwestować w różnego rodzaju kartony, czy pudełka. Jeśli posiadasz małe mieszkanie najlepiej zdecydować się na pojemną szafę, w której zmieszczą się również wszelkie ubrania sezonowe.

Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego

Nie tylko meble dziecięce są niezmiernie istotne. Druga bardzo ważna kwestia, która często pozostaje pomijana to odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego. Dobrze dobrane oświetlenia wpływa na zdrowie oraz samopoczucie dziecka, dlatego nie należy go lekceważyć. Najlepiej będzie jeśli w pokoju dziecięcym zamontujemy kilka różnych oświetleń, o różnym natężeniu (żyrandol, lampkę nocną, lampkę na biurko). W sklepach odnajdziemy także fantazyjne lampy o różnych kolorach i kształtach.

Idealny pokój dla Twojego dziecka

Pokój dziecięcy musi być miejscem, gdzie nasze dzieci chętnie będą przebywać, Musi im się kojarzyć ze spokojem oraz bezpieczeństwem. Wszelkiego rodzaju meble dziecięce muszą zostać zatem dopasowane do wieku naszego dziecka, tak aby w dowolny sposób mogło sięgać wszelkich przedmiotów. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu wszystkich miejsc, które mogłyby narazić zdrowie naszego dziecka. Najłatwiej jednak kupić specjalne mebelki dziecięcy, które będą spełniały wymagania bezpieczeństwa. Wtedy sami nie będziemy musieli się już o nic martwić. Wystarczy już tylko dobrać kolorystykę i ulubiony design i pokój dziecięcy gotowy.