Meble z salonu kontra meble używane

Meble z salonu kontra meble używane

24 kwietnia 2015

Zmiana aranżacji wnętrz w Twoim domu może być nie lada wyzwaniem, dla każdego kto pragnie totalnej odmiany. Potrzeba innowacji i nowości nie oznacza jednak gruntownego remontu, czasami wystarcza zakup nowych mebli, dzięki którym pokoje zmienią nie do poznania. Współcześnie ceny mebli nie są już tak wysokie, dlatego można sobie pozwolić na odrobinę przyjemności. Coraz więcej ludzi stawia także na meble używane, jakie znaleźć można choćby na różnego rodzaju portalach, czy serwisach internetowych. Wymaga to mnóstwa cierpliwości, gdyż okazje nie trafiają się codziennie. Jak łatwo odmienić swój dom przy użyciu mebli i które z nich warto jest wybrać – nowe, czy używane? Odpowiedzi poszukamy dzisiaj wspólnie.

Zakupy w salonie meblowym

Zakup mebli w salonie meblowym z pewnością wydaje się być rozsądnym wyborem, gdyż przemawia za nim wiele czynników. Po pierwsze meble będą nowe, dzięki czemu będą nam służyć przez bardzo długie lata i będziemy mogli dopasować je do swojego wnętrza. Ogromny wybór w sklepie umożliwia nam porównanie poszczególnych modeli mebli, a niekiedy nawet dopasowanie ich do swoich potrzeb. Zdarza się również, że potrzebne nam będą potrzebne meble pod wymiar, ponieważ całą przestrzeń będziemy mieć zaplanowaną do centymetra. W takich wypadkach, salony meblowe oferują często usługę tworzenia mebli na wymiar, co jest doskonałym rozwiązaniem wszystkich problemów.
Po drugie salony meblowe dają nam gwarancję na swoje wyroby, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jeśli coś się zepsuje i to nie z naszej winy, będziemy mogli liczyć na darmowy serwis, a niekiedy nawet wymianę mebla na nowy. Takie bezpieczeństwo jest bardzo istotne bowiem daje niezwykły komfort użytkowania i nie musimy się obawiać, że nasze pieniądze zostały wydane na marne.

Zakupy poza salonem meblowym

Zakupy poza salonem meblowym, dotyczyć mogą kupna prosto od producenta, co również jest całkiem dobrym pomysłem. Ceny mogą być wtedy o wiele niższe, dzięki czemu uda nam się oszczędzić na tym samym produkcie, jaki moglibyśmy kupić w sklepie o wiele drożej.
Poza zakupem u producenta, znaczna część osób decyduje się na zakup mebli używanych, niezależnie czy to w komisie, czy od osoby prywatnej, która ogłasza się choćby w internecie. To rozwiązanie nie zawsze jest jednak opłacalne.

Kupując używane meble musimy mieć bowiem pewność ich źródła oraz użytkowania. Nie wolno nigdy kupować mebli w ciemno, bowiem możemy dać się po prostu oszukać. Mebel nie tylko może być o wiele bardziej zniszczony niż na zdjęciach, ale kompletnie nie być warty swojej ceny, a o zwrot pieniędzy bywa ciężko.

Jeśli stawiamy na używane meble koniecznie musimy się pofatygować aby je dokładnie obejrzeć, każda plamka i zniszczenie ma znaczenie. Nie zgadzajmy się także zawsze na początkową cenę, dobrze jest się przecież trochę potargować. Na tym zresztą polega plus tego rodzaju kupna, że możemy dużo zaoszczędzić, niestety kosztem nowego mebla prosto z salonu meblowego, ale jak wiadomo w życiu zdarzają się różne sytuacje.

Salony meblowe przeważają

Jak pokazują statystyki Polacy jednak nadal chętniej kupują meble w salonach meblowych i jest to dobra wiadomość. Nie tylko stać nas na nowe meble, ale zakupy robimy z rozsądkiem. Lepiej przecież kupić meble, które będą nam służyć przez bardzo długie lata, niż zakupić meble używane, jakie będziemy zmuszeni zmienić nawet już po 2-3 latach, ze względu na ich zły stan. Pamiętajmy, dobra jakość przede wszystkim.