Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

20 kwietnia 2015

Współczesna moda na aranżację wnętrz stawia przede wszystkim na ergonomię oraz użyteczność. Każde pomieszczenie powinno idealnie spełniać swoje funkcje, dlatego jak najlepiej należy wykorzystać jego powierzchnię. Zagospodarowanie każdego metra to cel większości ludzi, którzy urządzaj swoje mieszkanie. Owe metry bardzo liczą się przeważnie w kuchni, która ma pomieścić w sobie przecież wiele sprzętów, nie mówiąc o wydzielonym miejscu na gotowanie oraz przygotowywanie posiłków. Świetnie swoją rolę spełnia tutaj, niezwykle modna wyspa, które swoje miejsce odnajduje w nowoczesnych kuchniach Polaków. Jednak nie tylko ona może sprawić, że kuchnia stanie się Twoim ulubionym miejscem w domu. Wspólnie z nami prześledź trendy nowoczesnej kuchni i ciekawych rozwiązań, które będziesz móc zastosować również u siebie.

Ergonomia w nowoczesnej kuchni

W kuchni najważniejsze są oczywiście wszelkiego rodzaju szafki, a także szuflady. To właśnie w nich znajduje się większa część akcesoriów kuchennych, których większość z nas posiada naprawdę sporo. Gotując, dobrze jest mieć wszystko uporządkowane, żeby nie tracić czasu na znajdowanie poszczególnych produktów, czy przedmiotów. Wybierając szuflady dobrze jest postawić na takie, które się w pełni wysuwają, nie będziemy mieć wtedy problemu z dostaniem się do wszystkich rzeczy. Nowoczesne kuchnie proponują jeszcze inny rozwiązania, głównie w postaci szuflad z cichym oraz automatycznym domykaniem, dzięki nim meble kuchenne w końcu przestaną się obijać. Alternatywą dla szafek i szuflad mogą być wyciągi cargo, które zajmują jeszcze mniej przestrzeni, a są w stanie pomieścić wiele naczyń kuchennych.

Nowoczesna kuchnia połączona z jadalnią

Połączenie kuchni z jadalnią to coraz powszechniejszy pomysł, jakie swoje zastosowanie odnalazł w wielu gospodarstwach domowych. Jest to naprawdę świetny pomysł zwłaszcza w sytuacji, gdy pomieszczenie jakie przeznaczamy na kuchnie jest niewielkich rozmiarów. Teraz możemy zasiadać do wspólnego stołu z rodziną i jednocześnie mieć oko na gotujące się potrawy, a piękne zapachy to tylko dodatkowy plus takiego połączenia. Ściany w jasnych barwach dodatkowo optycznie powiększą kuchnią i nadadzą słonecznej atmosfery.

nowoczesna kuchnia - połączenie kuchni z jadalnią

Szerokie blaty w nowoczesnej kuchni

Jeśli posiadasz małą kuchnie, dobrym pomysłem będzie zastosowanie szerokich blatów, nawet o szerokości do 80 cm. W ścianie może wtedy zaplanować odpowiednie schowki, gdzie poukładamy dodatkowe akcesoria kuchenne. Poszerzenie blatu daje nam także możliwość zakupu dodatkowych szafek, które będą się znajdować właśnie pod nim. Często są one wyposażone w system przesuwanych drzwiczek, który ułatwia dostęp do wszystkich przedmiotów.

Nowoczesne kuchnie nad blatami posiadają wbudowane oświetlenie ledowe, jakie daje znacznie większy strumień światła, a do tego pozwala zaoszczędzić na rachunkach.

Nowoczesna kuchnia sprawdza się w każdym wnętrzu i zachwyca nie tyko cudowną kolorystyką, nierzadko w odważnych akcentach, min. odcienie limonki, czy fuksji, ale dostarcza również przyjemnych zmysłów estetycznych. Ciekawe rozwiązania na innowacyjne meble, systemy szafek itp., to jej cechy charakterystyczne. Jednak jej najważniejszych zadaniem jest funkcjonalność, która jest naprawdę imponująca. To właśnie w takiej kuchni możemy w pełni wykorzystać potencjał małej przestrzeni i cieszyć się ergonomia podczas gotowania. Zastosuj się do powyższych rozwiązań, a już nigdy nie będziesz mieć problemu z brakiem miejsca w swojej kuchni.